A tak było w Truskolasach…

„Aby radość moja w was była” ? pod takim hasłem w Truskolasach k. Częstochowy w dniach 27-29 września 2019 r. odbyły się rekolekcje organizowane przez siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus. Jak się okazało jest to temat istotny dla naszej wiary i życia w bliskiej relacji z Bogiem. 

Rekolekcje odbywały się w kameralnym gronie u boku Maryi, której Niepokalanemu Sercu poświęcony jest nasz klasztor w Truskolasach. Był to czas karmelitańskiego zasłuchania w Słowo, spotkania z Bogiem żywym obecnym w Najświętszym Sakramencie, w głębi serca oraz w braterskiej wspólnocie. 

Konferencje zgłębiające znaczenie i rolę radości wygłosili ks. Piotr Płonka i s. Fidelis Miazga CSCIJ, zaś słowa wprowadzenia i wskazówki dotyczące czasu rekolekcji, milczenia i karmelitańskiej modlitwy – s. Makaria Wrona CSCIJ.

Sercem rekolekcji było osobiste spotkanie z Jezusem podczas całodziennej i całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkaniu temu sprzyjało ścisłe milczenie. Uczestnicy modlili się także Liturgią Godzin i mieli możliwość rozmowy z kapłanem lub siostrami.

Już tradycyjnie rekolekcje zwieńczyło wspólnotowe dzielenie się doświadczeniem tego czasu i krótka dyskusja. Na zakończenie uczestnicy wybrali się na spacer, który zaowocował pokaźnym zbiorem grzybów.

Dziękujemy ks. Piotrowi Płonce oraz wszystkim uczestniczkom za otwartość i stworzenie pełnej ciepła wspólnoty rekolekcyjnej oraz dzielenie się doświadczeniem radości wiary i słabości przeżywanej z Bogiem.

  Za ten piękny czas niech będzie Bóg uwielbiony! 

 

Posted in Aktualności, Sosnowiec.