Minione czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Wigilijne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, zgromadziło w sosnowieckim klasztorze sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus ponad 150 osób z diecezji sosnowieckiej i okolic.
Noc czuwania rozpoczęła niezwykle ciekawa konferencja ks. Andrzeja Cieślika, który przybliżył zebranym jeden z owoców Ducha Świętego – POKÓJ.

Zgodnie z karmelitańską tradycją, wspólnota sióstr z Sosnowca wraz z uczestnikami czuwania, odśpiewała antyfonę maryjną ?Salve Regina? oraz Apel Jasnogórski, oddając cześć Maryi ?  Tej, która czuwała z Apostołami w Wieczerniku oczekując Obietnicy, jaką Jej Syn pozostawił uczniom. I tak, w towarzystwie Maryi, rozpoczęła się dalsza część czuwania ? wspólne uwielbienie przeplatane modlitwą w ciszy. Animację muzyczną prowadziły siostry i zaprzyjaźniona młodzież.

Uroczystej Eucharystii o północy przewodniczył ks. Grzegorz Koss, następnie był czas na coś słodkiego oraz dzielenie się sobą podczas agapy.

Na dalszą, równie ubogacającą część czuwania, zdecydowało się pozostać kilkanaście osób. Po konferencji wygłoszonej przez s. Fidelis Miazga CSCIJ o cierpliwości ogrodnika odbyło się wspólnotowe dzielenie się doświadczeniem tego czasu. Noc czuwania zakończyła się o świcie Jutrznią ? poranną modlitwą Kościoła.

Posted in Aktualności, Sosnowiec.