Spotkanie wigilijne w Świetlicy u Matki Teresy (Sosnowiec)

?Bóg przyszedł na świat jak zwykli ludzie… Stał się malutki, abyśmy my, malutcy ludzie, mogli Go spotkać.? ? tak 16 grudnia, podczas spotkania opłatkowego, dzieci uczęszczające do Świetlicy u Matki Teresy przypomniały podstawową prawdę naszej wiary.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez ks.Tomasza Folgę – Dyrektora Caritas Sosnowiec. Następnie uczestnicy spotkania – dzieci, rodzice, animatorzy oraz sponsorzy – udali się na wieczerzę wigilijną, podczas której wychowankowie świetlicy zaprezentowali Jasełka pt.: ?My także mamy małe zwiastowanie i my też czekamy Twego narodzenia?.

Oprócz odegrania scen biblijnych dotyczących narodzenia Jezusa, w jasełka włączone zostały sceny współczesne, przypominające, że tak jak Maryja, możemy być zaproszeni do dobra częściej niż myślimy, a reagując na to zaproszenie, możemy wywołać radość u Boga i drugiego człowieka. Pięknie oddały to krótkie filmiki ukazujące przykładowe sytuacje z życia dzieci. Ciekawym elementem, który wzbudził zaskoczenie i aplauz gości był taniec z elementami akrobatyki wykonany przez grupę dziewczynek, które odkrywają i z pasją rozwijają gimnastyczne umiejętności.

Po wspaniałym występie młodych artystów s. Milena Widlińska CSCIJ złożyła podziękowania i życzenia. Odczytana została Ewangelia, goście podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnego stołu. Nie zabrakło również podarunków dla dzieci oraz ich rodzin.

Posted in Aktualności, Sosnowiec.