„W mocy Bożego Ducha” (Wrocław)

W dniach 26-27 stycznia 2019 r. nasze siostry: s. Tadea, s. Juranda, s. Makaria, s. Judyta oraz s. Emanuela wzięły udział w IV Archidiecezjalnych Rekolekcjach Ewangelizacyjnych, które odbyły się w Hali Stulecia we Wrocławiu.  Spotkanie odbywało się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” i było przeżywane w duchowej łączności ze Światowymi Dniami Młodych w Panamie.

Niezwykle poruszające konferencje ubogacone świadectwami i ekspresją wygłosili o. Antonello Cadeddu i Enrique Porcu. Ojcowie mocno podkreślali, że Duch Święty pragnie nas posyłać do innych i działać w nas i poprzez nas. Że najbardziej uszczęśliwimy Jezusa będąc ewangelizatorami, tymi, którzy poniosę Jego miłość. Przypomnieli, że nikt z nas nie jest samotną wyspą, że możemy się realizować jedynie żyjąc miłością, dając się innym. Jak zauważył: ?Relacja Trójcy Świętej, relacja miłości na tej ziemi przechodzi przez akceptację własnych ran i akceptację ran drugiego?.

Nie zabrakło radosnego uwielbienia, ale był i czas na modlitwę w ciszy, rozważania drogi krzyżowej, Liturgię Godzin. Pięknym momentem było nabożeństwo Drogi Betlejemskiej prowadzone przez nasze siostry.

Szczegółowa relacja niebawem.

Posted in Aktualności, Bez kategorii.